پرویز سیابی از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد

۱۴۰۲.۰۱.۰۲, ۱۲:۵۱
پرویز سیابی از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد

Gunaz.tv

مدت مرخصی این فعال مدنی ۲ ماه اعلام شده است، همچنین بنابه آخرین نظر هیئت ۵ نفره پزشکی‌قانونی تقاضای عدم تحمل حبس آقای سیابی که از بیماری های متعدد رنج می‌برد تایید شده است اما هنوز به تایید مقامات قضایی نرسیده است، پیشتر هیئت ۳ نفره پزشکی قانونی با درخواست عدم تحمل حبس مخالفت نموده بودند که با اعتراض این فعال مدنی و خانواده پرونده جهت رسیدگی مجدد به هیئت ۵ نفره ارجاع داده شده بود.

 

این فعال آذربایجانی ۱۸ آبان ۱۴۰۱ بازداشت و جهت تحمل محکومیت ۶ ساله خویش به بند ۱۶ زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود.حکمی که تنها بدلیل اظهارات این فعال آذربایجانی در کانال های تلگرامی خصوص حوادث ۲مرداد ۱۴۰۰ تبریز در رابطه با حمایت ملت آذربایجان از مطالبات ملت الاحواز صادر شده بود.

 

پرویز سیابی گرجانی در مرحله بدوی توسط شعبه اول دادگاه‌ انقلاب اردبیل، به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد در نهایت این حکم توسط شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان اردبیل به ۶ سال حبس تعزیزی کاهش پیدا کرد.

 

ایشان ۳مرداد ماه سال پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۱۴ مرداد پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده و ۷ شهریور ماه‌ ۱۴۰۰ با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی موقتا تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی اردبیل آزاد شد.

 

پرویز سیابی که متولد ۱۳۲۶ و دانش آموخته رشته حقوق در دانشگاه تهران می باشد وی ۸ مهر ماه ۹۹ در پی تجمع مسالمت آمیز در حمایت از عملیات آزادسازی قاراباغ توسط ارتش جمهوری آذربایجان با ضرب و شتم در پارک جیرال اردبیل به همراه دیگر فعالین بازداشت و با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

 

گوناز تی وی

E.Y

 

اخبار منتخب