اطلاع رسانی وکلای آذربایجانی؛ سازمان حقوق بشر آذربایجان تاسیس شد

۱۴۰۲.۰۱.۰۳, ۰۵:۱۳
اطلاع رسانی وکلای آذربایجانی؛ سازمان حقوق بشر آذربایجان تاسیس شد

Gunaz.tv

به گزارش صفحه اطلاع رسانی عباس لسانی، این سازمان حقوق بشری در اطلاعیه ای اعلام کرده است: « ...سازمان حقوق بشر آذربایجان، اولین سازمان حقوق بشری است که متشکل از کارشناسان و متخصصین علم حقوق بوده و بر موضوعات ‏ حقوق بشر در آذربایجان تمرکز دارد. در این سازمان، انتخابات در شرایط کاملاً دموکراتیک، آزاد و شفاف برگزار شد و مسئولان آن با نظر جمعی اعضا انتخاب شدند. در ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ اساسنامه سازمان با حضور اعضا به تصویب رسید و نقی محمودی به عنوان رئیس و سخنگوی سازمان و حسین (سینا) یوسفی به عنوان نائب رئیس انتخاب شدند.»

 

همچنین در اطلاعیه صادره اعضای سازمان، ۱_ فاطمه جاوید مهر ( وکیل دادگستری و پژوهشگر کارشناسی ارشد حقوق بین الملل)

۲_ آرزو عبدالهی شاملو (کارشناس حقوق) ۳_قاسم بُعدی بناب (دکترای حقوق خصوصی ،وکیل و مدرس سابق دانشگاه) ۴_نقی محمودی ‏ (کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، وکیل دادگستری و مدرس سابق دانشگاه)

۵_ امیر مهدی پور (وکیل دادگستری و پژوهشگر حقوق بشر و حقوق تجارت بین الملل)

۶_ حسین (سینا) یوسفی( کارشناس ارشد حقوق بین الملل، وکیل دادگستری و نایب رئیس سابق کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای آذربایجان شرقی) معرفی شده‌اند.

 

 

نقض حقوق‌بشر در آذربایجان طی دهه‌های اخیر با شیب تندی افزایش یافته است و این مسئله وجود سازمانهای متخصص در زمینه آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و مبارزه با نقض حقوق بشر را ضروری کرده است.

 

گونازتیوی

SH.A

 

 

 

 

اخبار منتخب